Profilaktyka

Listę cen
dentysta kołobrzeg stomatolog kołobrzeg stomatologia kołobrzeg ortodonta kołobrzeg dentysta kolobrzeg dentysta w kołobrzegu klinika implantologii i stomatologii estetycznej klinika stomatologiczna kołobrzeg dentysta kołobrzeg stomatolog ortodonta kolobrzeg pogotowie dentystyczne kołobrzeg stomatolog kolobrzeg stomatologia kolobrzeg

Przez profilaktykę rozumie się czyszczenie zębów, usunięcie biofilmu i kamienia nazębnego, umocnienie zębów i dziąseł.

Wielką popularnością wśród pacjentów cieszą się usługi wybielania i fluoryzacji zębów. Z reguły wybielanie zębów jest przeprowadzone nie więcej niż 1-2 razy rocznie, ale czas każdego następnego seansu ma być ustalany wyłącznie przez lekarza-stomatologa.

Także niemały pożytek przynosi zabieg fluoryzacji zębów. Fluorki powiększają odporność zębów na oddziaływanie kwaśnego środowiska i w znacznym stopniu zmniejszają metabolizm bakterii. Fluoryzacja pozwala na nasycenie szkliwa zębów jonami fluoru, co wyraźnie hamuje proces powstania próchnicy i niszczenia zębów.

Należy pamiętać, że profilaktyka to ważny etap na drodze do zdrowia zębów. W Klinice Dental Center Z3 każdemu pacjentowi zostaje wszczepiana kultura prawidłowej i regularnej higieny zębów i jamy ustnej. Tutaj Państwo mogą skorzystać ze wszelkich zabiegów mających na celu oczyszczenie i umocnienie zębów i dziąseł za dostępną cenę.

 

profilaktyka stomatologiczna