Scaling - Usuwanie kamienia

Listę cen
dentysta kołobrzeg stomatolog kołobrzeg stomatologia kołobrzeg ortodonta kołobrzeg dentysta kolobrzeg dentysta w kołobrzegu klinika implantologii i stomatologii estetycznej klinika stomatologiczna kołobrzeg dentysta kołobrzeg stomatolog ortodonta kolobrzeg pogotowie dentystyczne kołobrzeg stomatolog kolobrzeg stomatologia kolobrzeg

Aby zyskać piękny uśmiech i mieć naprawdę czyste zęby należy regularnie usuwać kamień. Jest to ważny krok w zachowaniu nie tylko zdrowych zębów i pięknego, białego uśmiechu, ale także niezwykle istotny czynnik w profilaktyce higieny jamy ustnej. Zapobieganie osadzaniu się kamienia na zębach i regularne wizyty u stomatologa mogą nas ustrzec przed rozwojem próchnicy oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób dziąseł i przyzębia.

Scaling - Skąd bierze się kamień nazębny?

Gdy ślina oraz spożywane pokarmy i płyny łączą się, produkują osady bakterii, które zbierają się w jamie ustnej i osadzają na zębach. Powodem powstania osadu lub kamienia są również źle dobrane środki do higieny jamy ustnej oraz nieskuteczne ich użytkowanie.

W Klinice Dental Center Z3 usuwamy kamień nazębny szybko i bezboleśnie. Oferujemy Państwu:

  • scaling naddziąsłowy - polega na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni korony zęba. Jest to najpopularniejszy typ przeprowadzanych czynności, które wykonuje się praktycznie u wszystkich pacjentów.

  • scaling poddziąsłowy - polega na usunięciu kamienia nazębnego, który odkłada się pod powierzchnią dziąseł.

Zabieg usuwania kamienia zawiera w sobie:

  • usunięcie osadu nazębnego za pomoca AirFlow, czyli piaskowania,

  • scaling (rodzaj zabiegu będzie wybrany w zależności od potrzeb pacjenta),

  • polerowanie powierzchni zębów, ponieważ każdy z poprzednich zabiegów zostawia po sobie chropowatą powierzchnię, co powoduje przyspieszenie odkładania się kamienia oraz osadu.

Źródło: Scaling