Kwas hialuronowy

Listę cen
dentysta kołobrzeg stomatolog kołobrzeg stomatologia kołobrzeg ortodonta kołobrzeg dentysta kolobrzeg dentysta w kołobrzegu klinika implantologii i stomatologii estetycznej klinika stomatologiczna kołobrzeg dentysta kołobrzeg stomatolog ortodonta kolobrzeg pogotowie dentystyczne kołobrzeg stomatolog kolobrzeg stomatologia kolobrzeg

Czym są zabiegi wolumetryczne i kiedy należy je stosować?

Z upływem czasu twarz traci swoją objętość i owal, gdyż zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i ulega ona przemieszczeniu ku dołowi. Twarz wówczas nabiera ostrych rysów co wygląda zdecydowanie starzej. Zabiegi wolumetryczne skutecznie przywracają utraconą objętość jak również przywracają kontury dzięki czemu zapewniają młody i świeży wygląd twarzy i szyi.


Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.


Jak działają wypełniacze?

Wypełniacze zmarszczek stosowane w naszej klinice stworzone są na bazie kwasu hialuronowego, substancji, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, lecz jej stężenie wraz z wiekiem maleje. Preparaty zawierające kwas hialuronowy to substancje o długotrwałym działaniu, wstrzyknięte w miejsce wymagające modelowania nadają twarzy młodszy wygląd.


Na jakie obszary twarzy stosuje się kwas hialuronowy?

Zabiegi z użyciem wypełniaczy przywracają naturalny młody wygląd. Najczęściej preparat wprowadza się  w okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych  czy kącików ust. Poza tym  zabiegowi wypełnienia poddaje się okolice żuchwy i podbródka, niekiedy szyi i skroni lub nosa. Wypełnia się również oczodoły i tzw. „dolinę łez”. Dzięki wprowadzeniu  wypełnień w rożnych miejscach uzyskuje się kompleksowe modelowanie twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do Twoich oczekiwań oraz potrzeb Twojej twarzy. Następnie w wyznaczone wcześniej miejsca podany zostaje preparat. Zabieg nie jest bolesny i trwa od pół godziny do godziny. U osób wrażliwych stosuje się znieczulenie w postaci kremu, który nakłada się w miejsca poddane zabiegowi.

Jak postępować po zabiegu?

W celu uniknięcia ewentualnego rozszerzania i pękania naczynek, w przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, Warto także pamiętać o unikaniu aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Ginko. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki ponieważ odczuwanie bólu w tym czasie może być zwiększone.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po podaniu preparatu widać różnice. Zabiegi wolumetryczne poprawiają objętość oraz owal twarzy, poprawiają napięcia  skóry i nadają jej gładkość oraz modelują twarz. Całkowity efekt zabiegu widoczny jest po około dwóch do trzech tygodni.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Przy zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym efekty wypełnienia utrzymują się do półtora roku w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Przy powtarzaniu zabiegu za jakiś czas potrzeba znacznie mniejszej ilości preparatu.

 

twarz